אימון כושר לילדים

אימוני כושר לילדים טומנים בחובם יתרונות אין ספור. ותהיה זו טעות גדולה להניח כי רק בני נוער הסובלים מעודף משקל יפיקו תועלת מאימוני כושר קבועים. זה ממש לא נכון. היתרונות כוללים בין השאר גם חיזוק הגוף ושיפור היציבה.

בנוסף, אימון כושר לילדים מעלה באופן ניכר את הביטחון העצמי, כך שאם מדובר בילד מופנם מאוד, ביישן או אפילו חרד, אימון יוכל מאוד להועיל. עוד התגלה כי פעילות גופנית מסודרת מוסיפה משמעת וגם מסייעת לסובלים מבעיות שינה, היפראקטיביות, לחץ ואפילו חרדת בחינות.

אז למה אתם מחכים? תנו לילדים מתנה גדולה לחיים ורשמו אותם לאימון כושר. ואם רוצים, אפשר גם להצטרף לאימונים בהדרכה של מאמן אישי, אימונים מיוחדים ומשותפים – להורים ולילדים.

משחקי כדור זה לא מספיק

אם אתם חושבים שפעילות זה סוג של מטלה, זה ממש לא נכון. ילדים מטבעם אוהבים ונהנים מפעילות גופנית, אפילו מאוד. זה תמיד היה נכון אבל בשנים האחרונות מגלים רבים התמכרות לא בריאה לטכנולוגיה. לא שטכנולוגיה זה רע, אבל ילדים שמשתמשים יותר מדי במכשירי המובייל, שבוהים במחשב או בטלוויזיה משמינים ומתנוונים.

אתם יודעים מה? אפילו אותם ילדים שמשחקים מפעם לפעם במשחקי כדור כדוגמת כדור יד, כדורסל, כדורגל וכיוצא באלה עדיין לא נמצאים בכושר שיא.

משחקי הכדור מזניחים לא מעט קבוצות שרירים ואפילו כדורגלנים או כדורסלנים מקצועיים, לצורך הדוגמא, נוהגים לקיים אימוני כושר כגון אימוני כוח, משקולות או סיבולת. אז סביר להניח שגם הילדים שלכם ירוויחו הרבה אם יתחילו להיכנס לכושר ובהקדם.

ילד שמן הופך למבוגר שמן

בעיית עודף המשקל מופיעה במלוא חריפותה בקרב מבוגרים. אפילו מי שלא היו ילדים שמנים מגלים בגילאי השלושים פלוס כי הגוף וחילוף החומרים משתנים. חייבים להתאמן בכדי לרדת לשמור על המשקל, שלא לומר ירידה או צמצום היקפים. אבל לרוע המזל אנו רואים כי יותר ויותר ילדים נמצאים ברמה כזאת או אחרת של עודף משקל, לפעמים גם עודף משקל קיצוני.

חשוב להפנים את מה שהמדענים גילו והרופאים מאשרים – אחוז גדול מאוד של מבוגרים שמנים היו בילדותם ילדים שמנים. אז גם ההורים שסבורים כי "עודף משקל" בתינוקות או בפעוטות היה דבר "חמוד" צריכים לקחת זאת לתשומת ליבם. אימון כושר לילדים מעלה באופן חד משמעי את הסיכוי שהילד יגדל להיות גם מבוגר בעל משקל תקין ואין כמו משקל תקין בכדי להבטיח חיים בריאים יותר.

אימונים אישיים או קבוצתיים

היצע אימוני הכושר לילדים בימינו רחב במיוחד. זהו אות וסימן לכך כי הרבה מאוד הורים ובוודאי גם הרבה מאוד ילדים כבר מבינים שאימונים זה חשוב. ולא חייבים לרצות להיות ספורטאים מקצועיים או לשאוף להיות בעתיד שרירנים או אולי דוגמניות. זה ממה לא העניין. לכל ילד יכול להיות אימון שיתאים לו יותר מאחרים.

יש ילדים שמתחברים מאוד לאימון בחדר הכושר. כמובן שהאימון צריך להיות מותאם לילדים ולהתבצע תחת עיניו הפקוחות של מאמן. יש ילדים שמעדיפים להתאמן בפרטיות, עם מאמן אישי שפוגש אותם בגינה או אפילו בחוף הים.

יש מאמנים אישיים שמציעים גם אימונים בקבוצות קטנות וכן אימונים משולבים לילדים ולהורים. אם הילד מגלה נטייה לכך ניתן לרשום אותו לקבוצות רכיבה על אופניים או לאימוני ריצה. אימון כושר יכול להיות משולב גם בפעילויות כדוגמת אימוני קיקבוקס או אומנויות לחימה אחרות. אז גם אם הילד שלכם ניסה אימון כזה או אחר ולא נהנה, אל ייאוש. חפשו ומצאו עבורו סוג אחר של אימון.

אימון כושר לילדים
הילה מלול אימון כושר גופני

הילה מלול אימון כושר גופני

הילה מלול בוגרת לימודים אקדמאיים ומאמנת אישית. מנהלת המרכז לאימון אישי בישראל.

מגוון מאמני כושר אישיים מחכים לכם

מאמרים:

אזורי התקשרות