מאמן כושר אישי

מאמן כושר אישימשמעת עצמית היא דבר עוצמתי שלרובנו אין. היום יש אינספור מדריכים באינטרנט ומאמרים אשר מסבירים לכם איך לרדת במשקל, להתחטב ולעלות במסה. עם זאת, המידע שנגיש כל כך באינטרנט הוא לא אינדיבידואלי ומה שנכון לכם הוא לאו דווקא מה שכתוב. התפקיד של מאמן כושר אישי הוא לבנות תוכנית עבודה ייעודית למתאמן על פי אורח חייו, סיבולת, גיל ויעד. ליווי של מאמן כושר אישי מועיל לבניית תוכנית מסודרת עם כל הקשיים שיש בה. אבל איך בוחרים מאמן כושר אישי והאם זה באמת משתלם?

 

מיהו מאמן כושר אישי?

היצע מאמני הכושר גדל וגדל, מבין כל האפשרויות אנחנו צריכים לדעת איך לבחור את המאמן הנכון לנו. למאמן כושר בראש ובראשונה צריכה להיות הכשרה בסיסית על פי חוק הספורט הכתובה בחוק. מאמן כושר מומלץ הוא מאמן אשר עבר הדרכה במוסד מוכר ועבר את זמן ההכשרה שלו בחד”כ וכמובן, עבר את כל הבחינות בהצלחה. חלק ממאמני הכושר יעברו הדרכות נוספות בכדי להעשיר את הידע שלהם כמו לדוגמא קורסים בתחום התזונה, לימודי תואר ועוד. ככל שיש למאמן הכושר יותר ידע כך מתווסף ערך מוסף למתאמן. 

האם אני באמת צריך את זה?

השאלה היא מאוד אינדיבידואלית. מאמן כושר אישי מציע לנו שני דברים עיקריים: התמדה ופיקוח. מלבד לכך שכאשר אנחנו עובדים עם מאמן כושר אישי אנו מתחייבים לתהליך, גם הליווי המקצועי של מאמן יכול להבטיח שמירה על הבריאות שלכם. מאמן הכושר בונה תוכנית אימונים מותאמת אליכם ובכך לא מעמיס עליכם פעילויות שלא מתאימות לכם. תוכנית האימונים מתבצעת באופן עקבי בכדי לאמוד את ההתקדמות של המתאמן בתהליך. בנוסף, מאמני כושר רבים בונים לכם גם תפריט תזונה שמתאים למקום בו אתם עובדים, אורח החיים שלכם, רגישויות מסוימות וכו’. לתפריט התזונה יש חלק ניכר בתהליך וללא התאמה מדויקת של תפריט שלא “מכביד” עליכם, לא תוכלו לראות את התוצאות אליהן אתם מייחלים. 

 

הגורמים המשפיעים על עלויות אימון אישי:

מיקום – לכל מאמן יש האזור בו הוא פועל – תל אביב/אשקלון/דרום/צפון וכן הלאה. האזור בו המאמן עובד משפיע על המחיר אותו תשלמו, משמע התניידות. ככל שתהיו קרובים יותר לאזור האימון ככה המחיר יהיה קרוב למקור. במקרים אחרים, המתאמן מגיע לביתו של המאמן או למקום קבוע כמו פארק, חדר כושר ועוד. במקרים בו המתאמן מגיע לאזור, אין השפעה למיקום מבחינת המחיר (המאמן מכניס כבר למחיר הכולל את מחיר השכרת המקום כאשר יש צורך). במקרה בו מדובר על אימון אישי בחדר כושר המחיר מתייקר, אין התחייבות בדמי מנוי מצד שני לחדר כושר.

 

זמן אימון – המחיר מושפע מזמן על פי שני גורמים: 

  1. שעה ביום – כמו בכל שירות יש זמנים שהם עמוסים יותר, במקרה של אימון אישי – שעות הערב. אצל רוב מאמני הכושר מחיר אימון ערב יהיה גבוה יותר מאשר שעות הצהריים המוקדמות והבוקר. 
  2. משך האימון – רוב האימונים יהיו כשעה, אך לנוחיות הלקוח ניתן לקצר את משך זמן האימון בהתאם לצורך שלו. ברגע בו האימון הוא פחות משעה, כך המחיר יורד בהתאם. שימו לב, לרוב מינימום זמן אימון יהיה כחצי שעה.

 

אימון קבוצתי – על אף שמדובר על מאמן כושר אישי, ניתן עדיין להתאמן בזוגות או בקבוצה. תוכלו להתאמן עם בן או בת הזוג, אימון משפחתי או עם חברים ואפילו אנשים שאתם בכלל לא מכירים. ברגע שמדובר על אימון שנועד ליותר מאדם אחד, ככל שכמות האנשים גדלה ככה המחיר לאדם מופחת. רוב מאמני הכושר יעבדו במקסימום עם קבוצה של כ-10 אנשים ולרוב האימון יהיה אימון ריצה ולא מכשירים. 

 

מוניטין – כל מאמן כושר חייב להיות מוסמך, אבל עדיין ייתכן יהיה למצוא פער מחירים בין מאמנים עם אותה הסמכה וזאת על בסיס המוניטין של המאמן. יתרה על זאת, כאשר למאמן הכושר יש הסמכות נוספות וידע יותר עשיר, זכותו לקבוע מחיר בהתאם לכך. כל מאמן כושר אישי צובר את המוניטין שלו ובהתאם לכך גם יוכל לדרוש מחיר גבוה יותר מאשר מאמן שנמצא בתחילת דרכו. 

 

אביזרים – כאשר אתם מגיעים לאימון אישי או שהמאמן מגיע אליכם, ככל שהציוד שלו יהיה חדיש יותר, משודרג ואיכותי, המחיר יושפע מכך. בסופו של דבר, מדובר על הוצאה כספית של המאמן שהוא יכול לתרגם את ההוצאה למחיר הכולל של השירות. 

אז כמה זה עולה מאמן כושר אישיאז כמה זה עולה ?

המחיר של אימון כושר אישי לרוב ינועו בטווח של כ-130 ש”ח עד 200 ש”ח. תמיד יהיה ניתן למצוא מחירים זולים יותר או יקרים יותר, אך חשוב לבחון היטב שיש למאמן הכושר את ההסמכה שכתובה בחוק בכדי לשמור את ביטחונכם בזמן אימון. עוד נתון שמומלץ לבדוק הוא האם המאמן מציע חבילות אימון כלשהן, לדוגמא 10 אימונים במחיר X וכד’. אנו ממליצים גם לוודא שלמאמן הכושר יש הסמכה של קורס החייאה בסיסי. 

 

אין התחייבות

יש לשקול היטב את הבחירה שלכם במאמן כושר אישי, אבל אתם לא בחתונה קתולית. עשיתם את כל הבדיקות הרלוונטיות והתחלתם באימונים אישיים אצל מאמן כושר כזה או אחר, מעולה! לאחר הפגישה הראשונה זה הזמן שלכם להסיק מסקנות, לראות אם יש לכם כימיה מקצועית עם המאמן ולבחון האם באמת נוח לכם להמשיך את התהליך. המאמן צריך לפעול בהתאם למתאמן – יש מתאמנים שתחילת הדרך לא פשוטה להם ודווקא אימון “אגרסיבי” יותר היא לאו דווקא הבחירה הנכונה. יש כאלו שיגיעו לתוצאות הרבה יותר טובות ביחס עדין במהלך האימון, גברים ונשים כאחד.

מאמן כושר אישי
אזורי התקשרות