איך למצוא שיעורי פילאטיס מחירים טובים וכדאיים

פילאטיס מחיריםאנשים רבים בשנים האחרונות מחפשים שיעורי פילאטיס ומבינים שזה בדיוק ענף הספורט שמתאים להם והם מעוניינים להתמיד בו. יחד עם זאת, מסתבר שאין זה פשוט למצוא פילאטיס מחירים טובים או זולים, שכן עצם התחזוקה של סטודיו ובמקרים מסוימים של המכשירים הנדרשים עבורו אינה תחזוקה זולה ולכן על מנת שהמדריך או המאמן יצליחו בסופו של יום גם להרוויח ולהתפרנס – הם צריכים לגבות מחירים גבוהים, יחסית, לשאר ענפי הספורט. יחד עם זאת, יש לא מעט אנשים שהמחירים לא מרתיעים אותם, כי הם יודעים מה היתרונות של פילאטיס ולצידם יש גם מקומות כיום של מחירים נמוכים יותר שכדאי לדעת עליהם.

 

מה ההבדלים בין פילאטיס מחירים שונים במקומות שונים?

חשוב להבין שיש שיעורי פילאטיס בסטודיו פרטי ויש גם אימונים במכוני כושר. מי שמעביר אימונים פרטיים בדרך כלל יצטרך לגבות מחיר יותר גבוה אך גם יציע קבוצה קטנה ואינטימית, יחס אישי וסיוע לכל מתאמן או מתאמנת בהשגת המטרות שהם מציבים לעצמם. לעומת זאת, במועדוני כושר אימוני פילאטיס מחירים יהיו נמוכים יותר בצורה משמעותית, זאת מכמה סיבות – האחת היא קבוצות גדולות יותר, השנייה היא היעדר שימוש במכשירי גדולים והעדפת שימוש באביזרים שממילא יש בחדר הכושר עבור אימונים אחרים והסיבה השלישית היא שילוב שיעורי הפילאטיס במנוי החודשי של הנרשמים. בזכות כל אלה המחירים במכוני הכושר יהיו נמוכים יותר באופן יחסי.

מה נחשב בתור פילאטיס מחירים נמוכים ואטרקטיביים?

באופן כללי וגורף (גם אם לא לגמרי משקף את הכלל) אפשר לומר שאימוני פילאטיס מחירים גבוהים אפשר למצוא כאמור בסטודיו פרטי עם מכשירים גדולים ייעודיים לפילאטיס. המחירים יכולים להגיע גם ל- 600-800 ₪ לחודש כאשר כל מדריך או מאמן יכול לגבות על פי אימון, מנוי חודשי או כרטיסיה שאיתה המתאמנים מגיעים באופן חופשי מתי שנוח להם. לעומת זאת, כאשר במועדון כושר שיש בו חדר כושר עם מכשירים וגם היצע של חוגי סטודיו – המחיר יכול להגיע לטווח של 200-400 ₪ בחודש והמתאמן יכול לשלב במנוי שלו גם חוגים אחרים על פי בחירתו. הוא לא מחויב רק לשיעורי פילאטיס אלא יכול לגוון ולהגיע כל פעם לשיעור אחר על פי לוח הזמנים שלו.

 

למה הרבה אנשים פונים לאימוני פילאטיס לאחרונה?

עד לפני כמה שנים לא הייתה פופולריות כל כך גדולה לאימוני פילאטיס. אנשים היו נרשמים למכון הכושר על מנת להתאמן עם מכשירים או להשתתף בשיעורי אירובי מהירים וקצביים ורק לאחרונה אפשר לראות היצע גם של שיעורי פילאטיס מחירים טובים ונוחים לכל כיס. שיעורי הפילאטיס נחשבים למונוטוניים ואיטיים יותר, יש בהם דגש על יציבה טובה ונכונה, חיזוק שרירי ליבה, תנועות מלאות, הגדלת טווחים של תנועת העצמות והשרירים ועוד. יש אנשים בגילאי ה- 40 או ה- 50 שלהם שיומלץ להם על ידי רופא להשתתף בשיעורי פילאטיס וכך לחזק לעצמם את מערכת השלד שעם הזמן לבטח מתחילה להתעייף וסימני עייפות אלה מורגשים וגם נראים לעין.

 

איך הכי נכון לבחור אימון פילאטיס?

בין אם מחפשים אימוני פילאטיס מחירים גבוהים או נמוכים במכון הכושר או בסטודיו פרטי – מה שחשוב לשים אליו לב זה הניסיון של המדריך או המדריכה, לרמת הוותק שלו בתחום ולדרך שלו לתת יחס ותשומת לב אישיים לכל מתאמן ומתאמן בנפרד. לא תמיד זה פשוט אך מי שמגיע לאימון פילאטיס בדרך כלל יצטרך ויחפש את היחס האישי הזה. יחד עם זאת, יש גם מאמנים שמתרכזים בהעברת האימון וזו דרך שתהיה טובה ונכונה עבור חלק מהמתאמנים. מסיבות אלה של גיוון בין האפשרויות השונות – מה שהכי כדאי זה להגיע לאימון ניסיון כדי לראות איך מרגישים בזמן האימון ואחריו ולהתייעץ עם המדריך או המדריכה בנוגע להשגת המטרות שרוצים להשיג מהאימון.

איך מרגישים אחרי שמסיימים אימון פילאטיסאיך מרגישים אחרי שמסיימים אימון פילאטיס?

ברגע שמצליחים למצוא אימוני פילאטיס מחירים טובים שמתאימים לתקציב ומתחילים להתאמן – אי אפשר שלא ליהנות מהתחושות הטובות והחיוביות שמרגישים וכמובן מההשפעות של האימונים על הגוף. יש משהו ממכר ומהנה מאד בהזעה של אחרי האימון, בתחושה של השרירים שזה עתה סיימו מאמץ גדול, ובידיעה שכל אימון מקרב את המתאמן בעוד צעד אל עבר המטרה שלו. כאשר יש מטרה ברורה מול העיניים הרי שכל אימון מסייע בהשגתה ולכן ההישג של כל אימון הוא לא רק פיזי וגופני אלא גם מנטלי ורגשי ויש לכך משמעות מאד גדולה עבור מי שמתאמן ודואג להתמיד ככל יכולתו. גם המדע תומך בכך שאחרי הוצאת אנרגיה ומאמץ יש מצב רוח מרומם ומורל גבוה.

 

מתאמנים בפילאטיס ונהנים מהחיים!

אין ספק שהפילאטיס יכול להיות בחירה מצוינת עבור לא מעט אנשים. כיום אפשר למצוא אימוני פילאטיס לנשים ו/או לגברים, לנערות ונערים, לאנשים בגיל השלישי ועוד. כל מי שרוצה לקחת חלק יכול למצוא את הקבוצה שתהיה הכי מתאימה לו ולמטרות שהוא רוצה להשיג וללא ספק ברגע שמוצאים את הקבוצה שמרגישים בנוח להתאמן כחלק ממנה וכמובן בוחרים מדריך או מדריכה שיכולים לסייע בהשגת המטרות – יהיה זה הרבה יותר קל להתמיד באימונים, לדבוק במטרה ולא לפספס שום אימון. בטווח הארוך המתאמן ירגיש את ההשפעה של האימונים על הגוף ויוכל לשמוח שבחר בסוג אימונים שנוח לו להתמיד בהם והוא מרגיש טוב אחרי כל אימון ואימון.

פילאטיס מחירים
הילה מלול אימון כושר גופני
הילה מלול אימון כושר גופני

הילה מלול בוגרת לימודים אקדמאיים ומאמנת אישית. מנהלת המרכז לאימון אישי בישראל.