מאמן כושר אישי אונליין

מאמן כושר אישי אונלייןמה שגרם לאימוני אונליין לפופולריות רבה היא לא אחרת מאשר מגפת הקורונה. הסיבות לכך ברורות, מכוני הכושר היו סגורים ומאמנים אישיים היו צריכים להמשיך לספק עבודה גם בשבילם וגם בשביל המתאמנים. אימון אישי באופן מקוון יכול להרתיע כשלא מבינים באמת על מה מדובר. אבל בכל זאת, מדובר על דרך גמישה, נוחה למתאמן והיתרון הבולט – חסכונית. אז מה זה בעצם אימון מקוון?

 

מה עושה מאמן כושר אישי אונליין?

הדגש הוא על תקציב ונוחות. כיום, לא כל אחד יכול להרשות לעצמו אימון אישי פרונטלי שעלות האימון נעה בין 150 ש”ח עד כ-200 ש”ח לאימון שעתי. אימון מקוון מאפשר לכל אדם לעבוד מול מאמן מוסמך ומקצועי דרך האינטרנט מבלי לצאת מהבית. בתור התחלה, מאמן הכושר מעניק ללקוח ייעוץ ראשוני אשר כולל תוכנית אימונים מותאמת לגיל המתאמן, כושר גופני נוכחי, תפריט תזונה ועוד. מלבד לאימון עצמו, יש מאמני כושר אשר מעניקים לך ייעוץ לאורך כל תקופת העבודה המשותפת, זאת אומרת שגם אם יש לכם שאלה מחוץ לשעות האימון עצמו, אתם רשאים לשאול ולקבל תשובה דרך המייל, הודעות או כל אמצעי תקשורת אחר.

מה קורה בייעוץ הראשוני?

בפגישת הייעוץ צריך להציב מטרת יעד. היעד שלכם יכול להיות להגיע למשקל מסוים, לבנות מסת שריר, לשפר סיבולת לב ריאה וכן הלאה. בפגישת הייעוץ המאמן ישאל אתכם האם יש לכם רקע כושר כלשהו, האם התאמנתם בעבר, היסטוריה רפואית, פציעות או כל דבר אחר אשר יכול למנוע מכם להתאמן בעצימות גבוהה. לאחר מכן, מאמן כושר אישי אונליין איכותי גם ירצה להגדיר לכם תוכנית עבודה ייעודית בהתאם להעדפות אימון, ציוד שיש לכם והמקום בו אתם מתאמנים (חדר כושר, בית, גינה). 

 

בניית תוכנית אימונים

לאחר פגישת הייעוץ יבנה מאמן כושר אישי אונליין תוכנית אימון ייעודית בהתאם לכל מה שסיפקתם לו. בדרך כלל מדובר על תוכנית אימונים לטווח הארוך, משמע תוכנית אימונים שתתרגלו באופן קבוע בין מספר שבועות ועד לכחצי שנה. בכל פעם המאמן משפר ומעצים את תוכנית האימונים בהתאם להתקדמות שלכם ועמידה ביעדים שהוצבו. לדוגמא, מאמני כושר רבים בנוגע לחיטוב דוגלים בירידה של כחצי אחוז שומן ועד אחוז שומן בשבוע (בהתאם למשקל המתאמן וגילו). 

חדש בתחום האימונים?

היתרון של מאמן כושר אישי אונליין הוא שלא צריך לצאת מהבית וגם אם אתם מעולם לא התאמנתם, עדיין תוכלו לבצע את הפעילות באופן המדויק ביותר. יש סוגים שונים של אימוני כושר אונליין, יש אימונים קבוצתיים בהם אתם מבצעים את האימון בליווי ישיר של המאמן, יש הדרכות אונליין בה אתם תחת מעקב של מאמן הכושר ומעלים תוצאות בכל פרק זמן קבוע ובכל מקרה, אתם תקבלו סרטוני הדרכה של ביצוע התרגילים באופן ברור על מנת שלא תפגעו בעצמכם במהלך האימון. 

 

במה מאמן אישי יכול לעזור לכםבמה מאמן אישי יכול לעזור לכם?

מאמן כושר אישי אונליין בונה תוכנית אימונים בהתאם למטרה שלכם. המטרה יכולה להיות מגוונת ואינה בהכרח קשורה למסה או חיטוב. במקרים רבים המתאמן רוצה לבנות לעצמו אורח חיים אשר ישמור על תפקוד הגוף בצורה טובה, לשפר גמישות, תנועתיות, הכנה לצבא, חיזוק יציבות הגוף ועוד. מאמן כושר אישי בונה תוכנית אימונים ייעודית לכם הכוללת ברוב המקרים תפריט תזונה תואם לתוכנית האימונים. שימו לב האם מדובר על מאמן כושר אישי אונליין אשר עובד אתכם בליווי צמוד ועונה לכל השאלות, או שמדובר על שיעור בזמנים קבועים אשר נעשה בזום או בכל אמצעי אחר ב”לייב”. 

יש יתרון וחיסרון לאימונים בזמנים קבועים, גם אם אלו אימונים אונליין. כאשר אנחנו בוחרים באימונים אונליין בשעה קבועה אנחנו חייבים לעמוד בזמנים כי הם נקבעים מראש. מצד שני, אין לנו את מרווח התמרון והנוחות להתאמן בשעה הנוחה לנו ביום. מלבד לכך, יש מקרים בהם נוכל לקבוע שיעורים בזמנים קבועים שיהיו משותפים וקבוצתיים – במקרים כאלה האימון הוא פחות אישי, אבל בצורה זאת עבדו בתקופת הקורונה. אם אתם חושבים לבחור בשיעורים קבוצתיים אונליין, אנחנו לא ממליצים לבחור או מאמן כושר אישי אונליין או שיעורים אונליין, אלא לשלב. 


כמה זה עולה?

המחיר אותו תשלמו עבור אימוני כושר קבוצתיים אונליין יכול לנוע בטווח רחב בהתאם לכמות המשתתפים. המחיר לרוב יהיה חודשי ויעמוד על כ-180 ש”ח עד 300 ש”ח לארבעה שיעורים. המחיר עבור אימון עם מאמן כושר אישי אונליין יהיה במחיר נמוך מאשר אימון פרונטלי, המחיר נע בין 80 ש”ח ועד כ-120 ש”ח לאימון אונליין. כאשר מדובר על ליווי אישי, מענה לשאלות, מדידות חודשיות ותפריט תזונה (וללא אימונים משותפים), המחיר נקבע לפי חודש ויכול להשתנות בהתאם לתקופת ההתחייבות של המתאמן. 

  • המחיר ללא התחייבות מתחלק לבניית תפריט תזונה במחיר 350 – 500 ש”ח וליווי חודשי במחיר של כ-120 ש”ח עד 400 ש”ח. לרוב אנשים או מאמנים לא מאפשרים התחייבות של חודש בלבד כי לא ניתן יהיה לראות שינוי בחודש. 
  • המחיר בהתחייבות ל-4 חודשים (כולל תפריט תזונה ומדידות חודשיות) הינו כ-450 ש”ח ועד 600 ש”ח לחודש.
  • המחיר בהתחייבות ל-6 חודשים  (כולל תפריט תזונה ומדידות חודשיות) הינו כ-350 ש”ח ועד 550 ש”ח לחודש.

 

האם יש צורך באימונים פרונטליים?

הדגש הגדול ביותר של מאמן הוא להגיע אתכם לתוצאה הרצויה, אבל שלאו דווקא תהיו תלויים בו. בין אם מדובר על אימון פרונטלי או בניית תוכנית אימונים כולל פיקוח 24/7 של המאמן, המטרה היא למצוא למתאמן את אורח החיים המתאים לו, שבו יוכל להתמיד ללא ליווי מקצועי. 

 

מאמן כושר אישי אונליין
אזורי התקשרות