מאמן כושר אישי אונליין

מאמן כושר אישי אונלייןמה שגרם לאימוני אונליין לפופולריות רבה היא לא אחרת מאשר מגפת הקורונה. הסיבות לכך ברורות, מכוני הכושר היו סגורים ומאמנים אישיים היו צריכים להמשיך לספק עבודה גם בשבילם וגם בשביל המתאמנים. אימון אישי באופן מקוון יכול להרתיע כשלא מבינים באמת על מה מדובר. אבל בכל זאת, מדובר על דרך גמישה, נוחה למתאמן והיתרון הבולט – חסכונית. אז מה זה בעצם אימון מקוון?

 

מה עושה מאמן כושר אישי אונליין?

הדגש הוא על תקציב ונוחות. כיום, לא כל אחד יכול להרשות לעצמו אימון אישי פרונטלי שעלות האימון נעה בין 150 ש"ח עד כ-200 ש"ח לאימון שעתי. אימון מקוון מאפשר לכל אדם לעבוד מול מאמן מוסמך ומקצועי דרך האינטרנט מבלי לצאת מהבית. בתור התחלה, מאמן הכושר מעניק ללקוח ייעוץ ראשוני אשר כולל תוכנית אימונים מותאמת לגיל המתאמן, כושר גופני נוכחי, תפריט תזונה ועוד. מלבד לאימון עצמו, יש מאמני כושר אשר מעניקים לך ייעוץ לאורך כל תקופת העבודה המשותפת, זאת אומרת שגם אם יש לכם שאלה מחוץ לשעות האימון עצמו, אתם רשאים לשאול ולקבל תשובה דרך המייל, הודעות או כל אמצעי תקשורת אחר.

מה קורה בייעוץ הראשוני?

בפגישת הייעוץ צריך להציב מטרת יעד. היעד שלכם יכול להיות להגיע למשקל מסוים, לבנות מסת שריר, לשפר סיבולת לב ריאה וכן הלאה. בפגישת הייעוץ המאמן ישאל אתכם האם יש לכם רקע כושר כלשהו, האם התאמנתם בעבר, היסטוריה רפואית, פציעות או כל דבר אחר אשר יכול למנוע מכם להתאמן בעצימות גבוהה. לאחר מכן, מאמן כושר אישי אונליין איכותי גם ירצה להגדיר לכם תוכנית עבודה ייעודית בהתאם להעדפות אימון, ציוד שיש לכם והמקום בו אתם מתאמנים (חדר כושר, בית, גינה). 

 

בניית תוכנית אימונים

לאחר פגישת הייעוץ יבנה מאמן כושר אישי אונליין תוכנית אימון ייעודית בהתאם לכל מה שסיפקתם לו. בדרך כלל מדובר על תוכנית אימונים לטווח הארוך, משמע תוכנית אימונים שתתרגלו באופן קבוע בין מספר שבועות ועד לכחצי שנה. בכל פעם המאמן משפר ומעצים את תוכנית האימונים בהתאם להתקדמות שלכם ועמידה ביעדים שהוצבו. לדוגמא, מאמני כושר רבים בנוגע לחיטוב דוגלים בירידה של כחצי אחוז שומן ועד אחוז שומן בשבוע (בהתאם למשקל המתאמן וגילו). 

חדש בתחום האימונים?

היתרון של מאמן כושר אישי אונליין הוא שלא צריך לצאת מהבית וגם אם אתם מעולם לא התאמנתם, עדיין תוכלו לבצע את הפעילות באופן המדויק ביותר. יש סוגים שונים של אימוני כושר אונליין, יש אימונים קבוצתיים בהם אתם מבצעים את האימון בליווי ישיר של המאמן, יש הדרכות אונליין בה אתם תחת מעקב של מאמן הכושר ומעלים תוצאות בכל פרק זמן קבוע ובכל מקרה, אתם תקבלו סרטוני הדרכה של ביצוע התרגילים באופן ברור על מנת שלא תפגעו בעצמכם במהלך האימון. 

 

במה מאמן אישי יכול לעזור לכםבמה מאמן אישי יכול לעזור לכם?

מאמן כושר אישי אונליין בונה תוכנית אימונים בהתאם למטרה שלכם. המטרה יכולה להיות מגוונת ואינה בהכרח קשורה למסה או חיטוב. במקרים רבים המתאמן רוצה לבנות לעצמו אורח חיים אשר ישמור על תפקוד הגוף בצורה טובה, לשפר גמישות, תנועתיות, הכנה לצבא, חיזוק יציבות הגוף ועוד. מאמן כושר אישי בונה תוכנית אימונים ייעודית לכם הכוללת ברוב המקרים תפריט תזונה תואם לתוכנית האימונים. שימו לב האם מדובר על מאמן כושר אישי אונליין אשר עובד אתכם בליווי צמוד ועונה לכל השאלות, או שמדובר על שיעור בזמנים קבועים אשר נעשה בזום או בכל אמצעי אחר ב"לייב". 

יש יתרון וחיסרון לאימונים בזמנים קבועים, גם אם אלו אימונים אונליין. כאשר אנחנו בוחרים באימונים אונליין בשעה קבועה אנחנו חייבים לעמוד בזמנים כי הם נקבעים מראש. מצד שני, אין לנו את מרווח התמרון והנוחות להתאמן בשעה הנוחה לנו ביום. מלבד לכך, יש מקרים בהם נוכל לקבוע שיעורים בזמנים קבועים שיהיו משותפים וקבוצתיים – במקרים כאלה האימון הוא פחות אישי, אבל בצורה זאת עבדו בתקופת הקורונה. אם אתם חושבים לבחור בשיעורים קבוצתיים אונליין, אנחנו לא ממליצים לבחור או מאמן כושר אישי אונליין או שיעורים אונליין, אלא לשלב. 


כמה זה עולה?

המחיר אותו תשלמו עבור אימוני כושר קבוצתיים אונליין יכול לנוע בטווח רחב בהתאם לכמות המשתתפים. המחיר לרוב יהיה חודשי ויעמוד על כ-180 ש"ח עד 300 ש"ח לארבעה שיעורים. המחיר עבור אימון עם מאמן כושר אישי אונליין יהיה במחיר נמוך מאשר אימון פרונטלי, המחיר נע בין 80 ש"ח ועד כ-120 ש"ח לאימון אונליין. כאשר מדובר על ליווי אישי, מענה לשאלות, מדידות חודשיות ותפריט תזונה (וללא אימונים משותפים), המחיר נקבע לפי חודש ויכול להשתנות בהתאם לתקופת ההתחייבות של המתאמן. 

 

 

  • המחיר ללא התחייבות מתחלק לבניית תפריט תזונה במחיר 350 – 500 ש"ח וליווי חודשי במחיר של כ-120 ש"ח עד 400 ש"ח. לרוב אנשים או מאמנים לא מאפשרים התחייבות של חודש בלבד כי לא ניתן יהיה לראות שינוי בחודש. 
  • המחיר בהתחייבות ל-4 חודשים (כולל תפריט תזונה ומדידות חודשיות) הינו כ-450 ש"ח ועד 600 ש"ח לחודש.
  • המחיר בהתחייבות ל-6 חודשים  (כולל תפריט תזונה ומדידות חודשיות) הינו כ-350 ש"ח ועד 550 ש"ח לחודש.

 

האם יש צורך באימונים פרונטליים?

הדגש הגדול ביותר של מאמן הוא להגיע אתכם לתוצאה הרצויה, אבל שלאו דווקא תהיו תלויים בו. בין אם מדובר על אימון פרונטלי או בניית תוכנית אימונים כולל פיקוח 24/7 של המאמן, המטרה היא למצוא למתאמן את אורח החיים המתאים לו, שבו יוכל להתמיד ללא ליווי מקצועי. 

מאמן כושר אישימשמעת עצמית היא דבר עוצמתי שלרובנו אין. היום יש אינספור מדריכים באינטרנט ומאמרים אשר מסבירים לכם איך לרדת במשקל, להתחטב ולעלות במסה. עם זאת, המידע שנגיש כל כך באינטרנט הוא לא אינדיבידואלי ומה שנכון לכם הוא לאו דווקא מה שכתוב. התפקיד של מאמן כושר אישי הוא לבנות תוכנית עבודה ייעודית למתאמן על פי אורח חייו, סיבולת, גיל ויעד. ליווי של מאמן כושר אישי מועיל לבניית תוכנית מסודרת עם כל הקשיים שיש בה. אבל איך בוחרים מאמן כושר אישי והאם זה באמת משתלם?

 

מיהו מאמן כושר אישי?

היצע מאמני הכושר גדל וגדל, מבין כל האפשרויות אנחנו צריכים לדעת איך לבחור את המאמן הנכון לנו. למאמן כושר בראש ובראשונה צריכה להיות הכשרה בסיסית על פי חוק הספורט הכתובה בחוק. מאמן כושר מומלץ הוא מאמן אשר עבר הדרכה במוסד מוכר ועבר את זמן ההכשרה שלו בחד"כ וכמובן, עבר את כל הבחינות בהצלחה. חלק ממאמני הכושר יעברו הדרכות נוספות בכדי להעשיר את הידע שלהם כמו לדוגמא קורסים בתחום התזונה, לימודי תואר ועוד. ככל שיש למאמן הכושר יותר ידע כך מתווסף ערך מוסף למתאמן.

האם אני באמת צריך את זה?

השאלה היא מאוד אינדיבידואלית. מאמן כושר אישי מציע לנו שני דברים עיקריים: התמדה ופיקוח. מלבד לכך שכאשר אנחנו עובדים עם מאמן כושר אישי אנו מתחייבים לתהליך, גם הליווי המקצועי של מאמן יכול להבטיח שמירה על הבריאות שלכם. מאמן הכושר בונה תוכנית אימונים מותאמת אליכם ובכך לא מעמיס עליכם פעילויות שלא מתאימות לכם. תוכנית האימונים מתבצעת באופן עקבי בכדי לאמוד את ההתקדמות של המתאמן בתהליך. בנוסף, מאמני כושר רבים בונים לכם גם תפריט תזונה שמתאים למקום בו אתם עובדים, אורח החיים שלכם, רגישויות מסוימות וכו'. לתפריט התזונה יש חלק ניכר בתהליך וללא התאמה מדויקת של תפריט שלא "מכביד" עליכם, לא תוכלו לראות את התוצאות אליהן אתם מייחלים.

 

הגורמים המשפיעים על עלויות אימון אישי:

מיקום – לכל מאמן יש האזור בו הוא פועל – תל אביב/אשקלון/דרום/צפון וכן הלאה. האזור בו המאמן עובד משפיע על המחיר אותו תשלמו, משמע התניידות. ככל שתהיו קרובים יותר לאזור האימון ככה המחיר יהיה קרוב למקור. במקרים אחרים, המתאמן מגיע לביתו של המאמן או למקום קבוע כמו פארק, חדר כושר ועוד. במקרים בו המתאמן מגיע לאזור, אין השפעה למיקום מבחינת המחיר (המאמן מכניס כבר למחיר הכולל את מחיר השכרת המקום כאשר יש צורך). במקרה בו מדובר על אימון אישי בחדר כושר המחיר מתייקר, אין התחייבות בדמי מנוי מצד שני לחדר כושר.

 

זמן אימון – המחיר מושפע מזמן על פי שני גורמים:

  1. שעה ביום – כמו בכל שירות יש זמנים שהם עמוסים יותר, במקרה של אימון אישי – שעות הערב. אצל רוב מאמני הכושר מחיר אימון ערב יהיה גבוה יותר מאשר שעות הצהריים המוקדמות והבוקר.
  2. משך האימון – רוב האימונים יהיו כשעה, אך לנוחיות הלקוח ניתן לקצר את משך זמן האימון בהתאם לצורך שלו. ברגע בו האימון הוא פחות משעה, כך המחיר יורד בהתאם. שימו לב, לרוב מינימום זמן אימון יהיה כחצי שעה.

 

אימון קבוצתי – על אף שמדובר על מאמן כושר אישי, ניתן עדיין להתאמן בזוגות או בקבוצה. תוכלו להתאמן עם בן או בת הזוג, אימון משפחתי או עם חברים ואפילו אנשים שאתם בכלל לא מכירים. ברגע שמדובר על אימון שנועד ליותר מאדם אחד, ככל שכמות האנשים גדלה ככה המחיר לאדם מופחת. רוב מאמני הכושר יעבדו במקסימום עם קבוצה של כ-10 אנשים ולרוב האימון יהיה אימון ריצה ולא מכשירים.

 

מוניטין – כל מאמן כושר חייב להיות מוסמך, אבל עדיין ייתכן יהיה למצוא פער מחירים בין מאמנים עם אותה הסמכה וזאת על בסיס המוניטין של המאמן. יתרה על זאת, כאשר למאמן הכושר יש הסמכות נוספות וידע יותר עשיר, זכותו לקבוע מחיר בהתאם לכך. כל מאמן כושר אישי צובר את המוניטין שלו ובהתאם לכך גם יוכל לדרוש מחיר גבוה יותר מאשר מאמן שנמצא בתחילת דרכו.

 

אביזרים – כאשר אתם מגיעים לאימון אישי או שהמאמן מגיע אליכם, ככל שהציוד שלו יהיה חדיש יותר, משודרג ואיכותי, המחיר יושפע מכך. בסופו של דבר, מדובר על הוצאה כספית של המאמן שהוא יכול לתרגם את ההוצאה למחיר הכולל של השירות.

אז כמה זה עולה מאמן כושר אישיאז כמה זה עולה ?

המחיר של אימון כושר אישי לרוב ינועו בטווח של כ-130 ש"ח עד 200 ש"ח. תמיד יהיה ניתן למצוא מחירים זולים יותר או יקרים יותר, אך חשוב לבחון היטב שיש למאמן הכושר את ההסמכה שכתובה בחוק בכדי לשמור את ביטחונכם בזמן אימון. עוד נתון שמומלץ לבדוק הוא האם המאמן מציע חבילות אימון כלשהן, לדוגמא 10 אימונים במחיר X וכד'. אנו ממליצים גם לוודא שלמאמן הכושר יש הסמכה של קורס החייאה בסיסי.

 

אין התחייבות

יש לשקול היטב את הבחירה שלכם במאמן כושר אישי, אבל אתם לא בחתונה קתולית. עשיתם את כל הבדיקות הרלוונטיות והתחלתם באימונים אישיים אצל מאמן כושר כזה או אחר, מעולה! לאחר הפגישה הראשונה זה הזמן שלכם להסיק מסקנות, לראות אם יש לכם כימיה מקצועית עם המאמן ולבחון האם באמת נוח לכם להמשיך את התהליך. המאמן צריך לפעול בהתאם למתאמן – יש מתאמנים שתחילת הדרך לא פשוטה להם ודווקא אימון "אגרסיבי" יותר היא לאו דווקא הבחירה הנכונה. יש כאלו שיגיעו לתוצאות הרבה יותר טובות ביחס עדין במהלך האימון, גברים ונשים כאחד.

מאמן כושר אישי אונליין
הילה מלול אימון כושר גופני
הילה מלול אימון כושר גופני

הילה מלול בוגרת לימודים אקדמאיים ומאמנת אישית. מנהלת המרכז לאימון אישי בישראל.