אימון טי רקס

בין אם אתם שוחרי ספורט ובין אם לאו בוודאי נתקלתם בעת האחרונה באנשים שמתאמנים עם רצועות בפארק, בסטודיו, בחדרי הכושר או בחוף הים.אם תהיתם על מה המהומה נסביר כי רצועות אלו הן חלק בלתי נפרד מאימון טי רקס. המחזה של אנשים שמבצעים תרגילים בעודם נתלים על רצועות הפך זה מכבר לחלק אינטגרלי מן המתרחש בנוף מדינת ישראל. בטירקס יש להחזיק ברצועות ובאמצעותן לבצע מנעד רחב של תרגילים ללא עזרים נוספים – רק הגוף שלכם ואתם שותפים לחוויה. ובכתבה הבאה נספר לכם על ההיסטוריה של טי רקס ועל המעלות שלו.

קצת היסטוריה על אימון טי רקס

ראשית העלילה של אימון טי רקס בהטריק רנדי והיחידה שלו מיחידת הקומנדו הימי ששויכה לאריות הים בארצות הברית. הם הוצבו בחדרון באזור לחימה ביבשת אסיה, תוך כדי כך שהם חיפשו אחר אפשרות שמירת כושר גופני, בהיעדר חדר כושר זמין. כאשר רנדי פשפש בתיקיו, הוא מצא רצועות, ומיד חש שרעיון אדיר שנרקם בראשו – וניסה לתרגם את החשיבה מחוץ לקופסה עם הרצועות שמצא. קודם כל, הוא קשר את קצה הרצועות, ושם אותן מעל לדלת. הוא סגר אותה והניע את גופו לאחור ולקדימה, אל מול משקל גופו. לאחר ניסוי וטעייה, הוא התאמן עם כמה רצועות וראה כי טוב, תוך כדי כך שהוא מכנה את אימון הכושר אימון טי רקס בשם – אימון התנגדות המיועד לכל הגוף.

מדוע מאמני כושר דוגלים בשיטת אימון טי רקס?

מאמני כושר מעודדים את המתאמנים לאמץ את שיטת האימון טי רקס מכיוון שבכוחה לשפר כל מיני לקויות אצלם. ראשית כל, האימון הזה יכול לשקם פציעות בקרב ספורטאים או מתאמנים רגילים. שנית כל, למתאמנים ששיווי המשקל שלהם אינו תקין, ירכיבו מאמני הכושר תרגילים לחיזוק הגוף, תוך כדי התבססות על שיווי משקל. שלישית, אם מתאמנים חווים יציבה לקויה, ברור כי המאמן כושר נדרש לעבוד בכיוון של חיזוק שרירים ייעודיים ולהשתמש במייצבים, כאשר אימון טי רקס בהחלט עוזר לתיקון הבעיה.

אימון טי רקס מסתמך על רצועות במשקל קל

הרצועות אשר בהן משתמשים באימון טי רקס הינן קלות לנשיאה, ובשל כך אין בעיה להעביר אותן ממאמן כושר אחד למשנהו, או מאזור אל אזור, ולבצע סינרגיה עמן בין אימון של אירובי לבין אימון של ריצה. משמעות הדברים הינה שאתם יכולים להתאמן בשיטה זאת, עם או בלי מאמן כושר, במקום משכנכם, במקום העבודה שלכם, בחוף הים, בבריכה, בגן, בפארק או לחלופין בחצר הבית שלכם.

עלות מול תועלת באימון טי רקס

יודעי דבר ובעלי ניסיון רב באימוני טי רקס יגידו לכם ברצון כי מדובר בשיטת אימון שההוצאה הכספית עליה בהחלט מפיקה תמורה רבה. כל מי שלבו חפץ לשמור על כושר גופני מאתגר ויצירתי, מבלי לרוקן את חשבון הבנק, יגלה כי ההוצאה הכספית על אימון טי רקס בחדר כושר או באופן עצמאי, בהחלט מתכתבת עם המשוואה – עלות מול תועלת, כאשר העלות זניחה ואילו התועלת מרובה.

האם אימון טי רקס אפקטיבי לכל חלקי הגוף?

התשובה לשאלה זו חיובית בהחלט. אימון טי רקס ישפר את היכולות הגופניות, כמו למשל – הוא ישפר את היציבה, שיווי המשקל, את הגמישות שלכם וכיוצא בזאת. כמו כן, על ידי אימון שמכונה טי רקס ניתן לתרגל אימונים בתלייה, בעמידה, בישיבה או בעמידה, כאשר מחזיקים ברצועות רגליות להישען או ברצועות ידיות לתפיסת הידיים. בנוסף לכך, על ידי רצועות הטי רקס ניתן ליהנות מסינרגיה של חיזוק השרירים המייצבים, ואף מאימוני כוח פונקציונליים. בנוסף לכך, אימוני הטי רקס יחזקו את כל השרירים בגוף שלכם, לרבות – שרירים בחלק העליון, כמו גם השרירים בגפיים תחתונות.

אימון טי רקס כולל שפע תרגילים עם הרצועות, כאשר אפשר לתרגל בד בבד תרגילים שונים, פשוטים כמורכבים, כאשר המוטו שאמור להנחות אתכם באימון זה – אל תעשו לעצמכם הנחות ותתאמנו במה שקל לכם, כי אם הגדילו את ההתנגדות, תוך תשומת לב לאיזה שרירים בגופכם אתם מעוניינים לפתח.

אימון טי רקס
הילה מלול אימון כושר גופני
הילה מלול אימון כושר גופני

הילה מלול בוגרת לימודים אקדמאיים ומאמנת אישית. מנהלת המרכז לאימון אישי בישראל.